Logo_UBB

CLUJ-NAPOCA

ANUNȚ

NIVEL I POSTUNIVERSITAR COMASAT

Departamentul pentru Pregătirea Personalului Didactic, face înscrieri pentru pregătirea psihopedagogică Nivel I postuniversitar – regim comasat, în intervalul 5 noiembrie 2018 - 31 ianuarie 2019.

Cursurile se vor desfășura pe parcursul semestrului II al anului universitar 2018-2019.

Pentru înscriere candidații vor prezenta la sediul Departamentul pentru Pregătirea Personalului Didactic (str. Sindicatelor nr. 7), în intervalul orar 9.00-12.00, un dosar plic care să conțină următoarele documente:

• Certificat naștere original (pentru conformitate) + copie;
  • Copie carte de identitate;
  • Adeverință/diplomă licență însoțită de foaia matricolă original (pentru conformitate) + copie;
  • Certificat medical care să ateste faptul că solicitantul nu suferă de boli contagioase sau de alte afecțiuni incompatibile cu profesia didactică;
  • Contractele de studiu se vor completa, la înscriere, la sediul DPPD;

NIVEL II POSTUNIVERSITAR COMASAT

Departamentul pentru Pregătirea Personalului Didactic, face înscrieri pentru pregătirea psihopedagogică Nivel II postuniversitar – regim comasat, în intervalul 5 noiembrie 2018 - 31 ianuarie 2019.

• Certificat naștere original (pentru conformitate) + copie;
  • Copie carte de identitate;
  • Adeverință sau certificat cu anexă pregătire psihopedagogică Nivel I original (pentru conformitate) + copie;
  • Adeverință sau diplomă masterat original (pentru conformitate) + copie;
  • Contractele de studiu se vor completa, la înscriere, la sediul DPPD;

ORARE MODUL PEDAGOGIC NIVEL I si II

- Linia ROMÂNĂ

Psihologia educaţiei

Teoria și metodologia instruirii. Teoria şi metodologia evaluării

Didactica Stiintelor Socio-Umane

Didactica Stiintelor Exacte - Nivelul I

Didactica Stiintelor Exacte - Nivelul II

CURSURI NIVELUL II

Începând cu data de 13 OCTOMBRIE 2018 încep Cursurile la Programul de Pregătire Psihopedagogică NIVEL II, în intervalul orar 8,00 – 14,00 la FAC. DE CHIMIE ȘI INGINERIE CHIMICĂ Str. Arany Janos nr. 11 Amfiteatru Ioan Silaghi Dumitrescu

***

Certificatele de absolvire a programelor de pregătire psihopedagogică NIVEL I și NIVEL II, promoția 2017, se pot ridica de la sediul DPPD (str. Sindicatelor nr. 7). Acestea se ridică personal de către titular, pe baza actului de identitate și adeverința de licență (pentru absolvenții Nivelului I) sau prin împuternicit (cu procură notarială). Programul cu publicul este în intervalul orar 9.00-12.00, în fiecare zi lucrătoare.

***

Certificatele pentru acordarea Gradului didactic I, respectiv Gradului didactic II, sesiunea 2017 (pentru toate categoriile de personal didactic), se pot ridica începând cu data de 12.12.2017, de la sediul DPPD (Str. Sindicatelor, nr. 7). Acestea se ridică personal de către titular, pe baza actului de identitate sau prin împuternicit (cu procură notarială). Programul cu publicul este în intervalul orar 9.00-12.00, în fiecare zi lucrătoare.

Ridicare certificate formare psihopedagogica Nivel I si Nivel II, promotia 2016

În atenția absolvenților DPPD – cursurilor de pregătire psihopedagogică Nivel I și Nivel II promoția 2016, zi/comasat –

Pentru a putea fi certificați, absolvenții vor prezenta la sediul DPPD Str. Sindicatelor nr. 7, 2 poze ¾ color, de luni până vineri, în intervalul orar 9.00-12.00
Pozele pot fi trimise și prin poștă la aceeași adresă, cu mențiunea: absolvent promoția 2016, nivel I sau nivel II, facultatea, specializarea din licență, numele si toate prenumele (din certificatul de naștere).

***

În atenția cadrelor diactice cărora li s-au echivalat studiile de scurtă durată conform O.M. 5553/2011, seria 2015-2016 (etapa a IV-a)

Pentru a putea fi certificați, cadrele didactice vor prezenta la sediul DPPD, Str. Sindicatelor nr. 7, 2 poze ¾ color, de luni până vineri, în intervalul orar 9.00-12.00
Pozele pot fi trimise și prin poștă la aceeași adresă, cu mențiunea: echivalare etapa a IV-a, specializarea echivalată și toate prenumele (din certificatul de naștere).

Ridicare certificate de grad

Candidații care au finalizat gradul didactic I în seria 2014-2016 (toate categoriile de personal didactic) si cei care au sustinut examenul pentru obtinerea gradului didactic II in sesiunea 2016 pot ridica certificatul de grad personal, cu actul de identitate sau prin împuternicit (cu procură notarială).
Precizăm faptul că la ridicare vor fi prezentate 2 poze de dimensiunea 3/4 cm.
Certificatele se pot ridica în fiecare zi lucrătoare, în programul 9.00-12.00, de la sediul DPPD (Str. Sindicatelor, nr. 7).

PrintEmail